Aktuális közlemények



Tájékoztató az étkezési ügyintézésről:
Az ebéd elviteléhez ebédjegy szükséges, melyet az iskola portájáról kell kérni.
Az ebédet a 2-es konyháról lehet elvinni 11.30-tól 13-ig.
Menza ügyintézés: kedd, szerda 7-től 15 óráig, pénteken 7-től 13 óráig.

Menzai ügyintézés, ebédlemondás: 
Csasztvan Mária,
tel: 20/311-7992,  email: lencsesiisk@gmail.hu

 

Csengetési rend:

normál                                                     rövidített

1.         800  –   845                                         800   –    835
2.         900  –   945                                         845   –    920
3.       1000  – 1045                                        930   –  1005
4.       1100  – 1145                                      1015   –  1050
5.       1155 –  1240                                              1100   –  1135
6.       1250 –  1335                                      1145   –  1220

 

Eseménynaptár

A szorgalmi idő

A tanév első tanítási napja:                2021. szeptember 1. (szerda)
A tanév utolsó tanítási napja:             2021. június 15. (szerda)
A tanítási év első féléve 2022. január 21-ig tart.

A szülők értesítése az első félévben elért tanulmányi eredményekről:
2022. január 28-ig

A tanítási szünetek időpontja

Őszi szünet                
  előtti utolsó tanítási nap:        2021. október 22. (péntek)
  utáni első tanítási nap:           2021. november 2. (kedd).

Téli szünet                                         
  előtti utolsó tanítási nap:        2021. december 21. (kedd)
  utáni első tanítási nap:            2022. január 3. (hétfő)

Tavaszi szünet  
 előtti utolsó tanítási nap:        2022. április 13. (szerda)
 utáni első tanítási nap:            2022. április 20. (szerda).

Tanítás nélküli munkanapok

      • szeptember 13.       A tanulók nem jönnek iskolába
      • december 11.          A tanulók jönnek iskolába; Pályaorientációs nap
      • december 20.          A tanulók nem jönnek iskolába
      • december 21.          A tanulók nem jönnek iskolába
      • június 14.                 A tanulók nem jönnek iskolába
      • június 15.                 A tanulók nem jönnek iskolába

 Szülői értekezletek

      • szeptember 14-16.
      • november – Pályaválasztási szülői értekezlet
      • február 7-i hét
      • május 2-i hét

Közös fogadóórák (17.00-től 18.00 óráig)

      • november 8-i hét
      • április 4-i hét

Rendezvények

      • Szüreti vigasságok (tanulók részére), szeptember 17.
      • Szüreti bál (felnőttek részére), szeptember 24.

 

Munkanap áthelyezések a 2021/2022-es tanévben

      • december 11., szombat, munkanap
      • december 24., péntek, pihenőnap
      • március 14., hétfő, munkaszüneti nap
      • március 26., szombat, munkanap

TIT történelem levelező verseny

Nagyillés Máté 6. b osztályos tanuló 1. helyezést ért el a TIT történelem levelező verseny megyei fordulóján.

Felkészítő tanára Beregszászi-Gulkás Noémi

Eredmények

A Kaán Károly Országos Természet és Környezetismereti verseny Országos döntőjén 6. helyezést ért el Takács Tímea 5. a osztályos tanuló

Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny megyei versenyének az eredményei:
6. helyezett – Szabó Marcell 8.c osztály
8. helyezett – Takács Dóra   7.b osztály
10. helyezett – Perlaki Luca 7.b osztály
 

Nagyillés Máté 6. b osztályos tanuló 1. helyezést ért el a TIT történelem levelező verseny megyei fordulóján.

Felkészítő tanára Beregszászi-Gulkás Noémi

A Kaán Károly Országos Természet és Környezetismereti verseny megyei fordulóján az
 
5. évfolyamon 
1. helyezett –  Takács Tímea 5.a osztályos tanuló
3. helyezett –  Szekerczés Noémi 5.a osztályos tanuló 
 
6. évfolyamon 
2. helyezett –  Szathmáry Zsombor Péter 6.b osztályos tanuló
3. helyezett –  Kitzing Sebő Tamás 6.b osztályos tanuló 
6. helyezett –  Nagyillés Máté 6.b osztályos tanuló
 
Felkészítő tanár: Farkas Éva
 
 

A Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia által meghirdetett „nyelvÉSZ” Anyanyelvi tanulmányi verseny megyei fordulójában az alábbi tanulóink megszerezték az első tíz hely valamelyikét:

5. helyezett Bálint Kristóf 1. a osztályos tanuló, Mihálik Ágnes tanítványa

6. helyezett Diós Boris Dóra 2. a osztályos tanuló, Uhrin Edit tanítványa

10. helyezett Varga-Kudlák Lilla 2. a osztályos tanuló, Uhrin Edit tanítványa

4. helyezett Sprőber Zalán János 3. a osztályos tanuló, Mezeiné Hőgye Erika tanítványa

3. helyezett Kitzing Sebő Tamás 6. b osztályos tanuló, Vámos Erika tanítványa

2. helyezett Szathmáry Zsombor Péter 6. b osztályos tanuló, Vámos Erika tanítványa

9. helyezett Berényi Gergő 6. a osztályos tanuló, Vágvölgyiné Mácsanszki Eleonóra tanítványa

9. helyezett Bánki Donát Brendon 8. c osztályos tanuló, Székely Istvánné tanítványa

7. helyezett Liker Áron 8. c osztályos tanuló, Székely Istvánné tanítványa

5. helyezett Szabó Marcell 8. c osztályos tanuló, Székely Istvánné tanítványa

 

Bánki Donát Brendon 7.c osztályos tanulónk

 MAGYARORSZÁG JÓ TANULÓJA JÓ SPORTOLÓJA 

  A díjat hazai és nemzetközi verseny-eredményeivel érdemelte ki.   

–  Utánpótlás Válogatott kerettag

–  Megyei Diàkbajnoksàg 1.

–  Diàkbajnoksàg 1.

–  Országos Bajnoksàg 2. 

–  Hungarian Kick-box World Cup 3. 

–  Czech Open 2. és 3.hely

–  Diàkolimpia 2.

-Zrínyi matekverseny csapat 1. 

Iskolánk JÓ TANULÓ JÓ SPORTOLÓ – díját is elnyerte

 

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei döntője Szép eredményt értek el iskolánk tanulói a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei döntőjén: Laczó Mira, Mézes Virág Emese, Mitró Benedek, Ollári Milán 4. a osztályos tanulók 5. helyezés, felkészítő: Mihálik Ágnes Dobai Fanni, Sprőber Dóra, Sprőber Hanna, Zahorán Bence 8. a osztályosok 2. helyezés, felkészítő: Vágvölgyiné Mácsanszki Eleonóra Áchim Nikolett, Fekete Gréta, Szijjártó Violetta, Völgyesi Anna 8. d osztályosok 6. helyezés, felkészítő: Vámos Erika Megyei Telc Angol Verseny Iskolánkban az angol munkaközösség szervezésében megrendezésre került az idegen nyelvi hét. A gyerekek amerikai palacsintát sütöttek és projekteket készítettek az angol ünnepekről, a hét zárásaként a 7. és 8. osztályosok mérték össze tudásukat a Megyei Telc Angol Versenyen. Iskolánk tanulói szép eredményeket értek el: Karancsi Dóra 7.b osztály IV. hely Taub Dominik 7.c osztály VI. hely                                                        Felkészítő tanár: Dr. Kissné Schusztek Szilvia Petneházi Zsombor 8.d osztály I. hely Tuska Panni 8. b osztály III. hely                                                       Felkészítő tanár: Baráthné Kutasi Györgyi